Co oznacza ten opis TK głowy u 82-latki?
Witam, w badaniu TK głowy kobiety w wieku 82 lat jest informacja "podejrzenie leukoarajozy" Czy to oznacza, że babcia przeszła udar?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
leukoarajoza, znana również jako zmiany naczyniowo-mózgowe, powoduje powstawanie białej substancji mózgu, której przyczyna nie jest do końca znana. Ta choroba jest często związana z wiekiem i jest obserwowana u starszych osób. Jej objawy mogą obejmować zaburzenia pamięci, zmniejszoną sprawność poznawczą, czy trudności w poruszaniu się.
Leukoarajoza nie jest równoznaczna z udarem. Chociaż niektóre objawy mogą się pokrywać, leukoarajoza jest raczej stanem chorobowym, który może być wynikiem przewlekłych zmian w mózgu. Udary są natomiast nagłymi incydentami wynikającymi z zaburzeń przepływu krwi do mózgu.
Aby uzyskać dokładne informacje, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem, który przeprowadził badanie TK głowy i będzie w stanie dostarczyć dokładne wyjaśnienia i diagnozę.
Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w odpowiedzi, do której odsyłam poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/na-czym-polega-leukoarajoza