Co znaczy ten wynik tk głowy z kontrastem?

Interpretacja wyniku TK głowy bez kontrastu Witam! Bardzo proszę o interpretację wyniku TK głowy bez kontrastu w trybie pilnym. Chory lat 61, po wcześniejszym udarze niedokrwiennym 1,5 roku temu prawej półkuli mózgu (zatkana tętnica wewnętrzna,leczony fibrynolitycznie) . Obecnie napadowy ból głowy,zaburzenia pamięci, depresja. Wynik: świeżo wynaczynionej krwi nie uwidoczniono. Porencefalia o wym. 101x41x64mm w prawym płacie potylicznym, ciemieniowymi skroniowym. W jądrach podkorowych drobne zmiany naczyniopochodne. Struktury środkowe mózgu nie są przemieszczone. Układ komorowy oraz przestrzenie płynowe na sklepistości mózgu i móżdżku w granicach normy. Zwapnienia w ścianach tętnic szyjnych wewnętrznych. Po zastosowaniu okna kostnego szczeliny załamania nie uwidoczniono.Kostniak blaszki zewnętrznej prawej kości ciemieniowej o wym. 10 mm. Czy może to mieć związek z pieczeniem cewki moczowej i rozwojem depresji. Bardzo dziękuję za pomoc. Żona.

Opis schorzeń męża; "Chory lat 61, po wcześniejszym udarze niedokrwiennym 1,5 roku temu prawej półkuli mózgu (zatkana tętnica wewnętrzna,leczony fibrynolitycznie) . Obecnie napadowy ból głowy,zaburzenia pamięci, depresja. JAKIE INNE OBCIAZENIA JAKIE LEKI JAKA SPRAWNOŚĆ ???

Opis TK GŁOWY bez kontrastu :" świeżo wynaczynionej krwi nie uwidoczniono. Porencefalia o wym. 101x41x64mm w prawym płacie potylicznym, ciemieniowymi skroniowym. W jądrach podkorowych drobne zmiany naczyniopochodne. Struktury środkowe mózgu nie są przemieszczone. Układ komorowy " rzestrzenie płynowe na sklepistości mózgu i móżdżku w granicach normy. Zwapnienia w ścianach tętnic szyjnych wewnętrznych. Po zastosowaniu okna kostnego szczeliny załamania nie uwidoczniono.Kostniak blaszki zewnętrznej prawej kości ciemieniowej o wym. 10 mm. "

Opisane duży obszar pewnie blizna po udarze ; zwapnienia w tętnicach! Drobny kostniak bez znaczenia

Oczywiście konieczny pełny wywiad i badanie najlepiej pełna ocena NEUROLOGICZNA Opis TK GŁOWY do interpretacji klinicznej Ważne objawy, historia leczenia ; stan ogólny pacjenta, schorzenia współistniejące, stosowane terapie, tryb życia, tryb pracy; Badanie ogólne i specjalistyczne Historia leczenia ? Objawy depresji częste po udarze mózgu ; Pozdrawiam i zapraszam na peną konsultację / telekonsultację