Jaka jest interpretacja wyniku TK głowy?

Mam prośbę o zinterpretowanie badania TK. Było ono przeprowadzone u 62-letniego mężczyzny, który 8 lat temu przeszedł udar. Obecnie jest w śpiączce po NZK oraz reanimacji. Badanie zostało wykonane bez podawania kontrastu w 5mm warstwach. Oto opis badania: Zaciśnięcie bruzd mózgowia w obrębie obu płatów potylicznych i częściowo ciemieniowych z zatarciem zróżnicowania korowo-podkorowego tych okolic i niewielkim obniżeniem ich gęstości - obraz KT odpowiada prawdopodobnie świeżym zmianom naczyniopochodnym. Liczne artefakty ruchowe obniżają wartość diagnostyczną badania! W obrębie mózgowia nie stwierdza się obecności wynaczynionej krwi. Do tego ogniska hipodensyjne wielkości około 55 są widoczne w obrębie wzgórza lewego i w warstwach głębokich prawego płata skroniowego - naczyniopochodne powstałe różnoczasowo. W obrębie mózgowia nie stwierdza się obecności wynaczynionej krwi. W oknie kostnym całkowite zacienienie zatok obocznych nosa oraz sitowia, częściowe zacienienie obu wyrostków sutkowatych. Układ komorowy symetryczny, ustawiony w osi, nieposzerzony. Czy zmiany po niedotlenieniu mózgu można określić na podstawie tego badania? Pacjent pozostawał w śpiączce farmakologicznej przez 2 tygodnie. Obecnie od 10 dni odstawiono u niego środki usypiające, jednak on ciągle się nie budzi. Jakie są szanse na wybudzenie i czy one w ogóle istnieją?

Witam! Na wstępie opisu zaznaczono, że interpretacja jest utrudniona i niepełna z uwagi na liczne artefakty ruchowe. Ogniska naczyniopochodne - to obszary niedokrwione innymi słowy udar niedokrwienny - opis przemawia za rozległymi tego typu zmianami, co jak nietrudno się domyślać, może odpowiadać za stan pacjenta. W wykonanym badaniu nie uwidoczniono cech krwawienia śródmózgowego. Jak wspomniałam obszar mózgu objęty udarem jest na tyle duży, że może tłumaczyć ciężki stan chorego - jednak nie mając możliwości wglądu w obraz oraz oceny klinicznej nie mogę jednoznacznie się wypowiadać - najlepiej w tej sytuacji pytać lekarzy, którzy zajmują się pacjentem oraz konsultantów - szczególnie warto znać opinię neurologa. Pozdrawiam