Wahania poziomu cukru po przebudzeniu

Wieczorem przed snem podaję (wstrzykuję) sobie 20 j. Humalogu - rano poziom cukru - koło godz.7.00 waha się w granicach 150 - 170 mg. Dlaczego

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Takie wartości glikemii na czczo wskazują na złe dobranie insulinoterapii. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który dokona modyfikacji leczenia.

Za mało informacji o leczeniu, masie ciała, diecie a zwłaszcza o posiłkach wieczornych. Po pierwsze czy jest Pani pewna, że na noc podaje Pani Humalog? To nie jest insulina do papodawania o tej porze - jej czas działania to zaledwie 4-6 godzin.