Wysokie wyniki glikemii po insulinie w cukrzycy ciążowej

Cukrzyca ciążowa -wysokie wyniki glikemii po insulinie witam, jestem w 31 tygoniu ciąży od 27 tygodnia zdiagnozowano w mnie cukrzyę ciążową. Stosuję dietę, glikemie godzine po posiłku nie przekraczają 120 mg/dl. Problem stnowią cukry na czczo gdzie średnia wynosi ok. 94 mg/dl. Diabetolog zalecił insuline na noc - 6 j obserwuję wzrost do ok. 115-120 a po 8 j ok 120 czyli wzorst, zalecono 10 j czy zwiększać?dlaczego im wiecej insuliny tym wikesze cukry?

Aleksander Ropielewski

Należy zwiększyć dawkę do 10j. Wzrost poziomu cukru wynika z niewystarczającej kontroli powodowanej niedoborem insuliny w godzinach nocnych i wczesnoporannych. Wzrost poziomu cukru nie wynika ze wzrostu ilości podawanej insuliny.