Zdiagnozowanie cukrzycy ciążowej

Witam, zdiagnozowano u mnie cukrzyce ciążową w 30 tygodniu ciąży. Wynik po godzinie i dwóch, przy obciążeniu 75g glukozy w normie, natomiast na czczo 93,5. Wprowadzono u mnie diete, przez tydzień moje wyniki na czczo to 94, 94, 95, 93, 95, 94, diabetolog podjął decyzję o wprowadzeniu insuliny na noc 6 jednostek, pierwszego dnia po insulinie na czczo 97, drugiego dnia 102, diabetolog każe zwiększyć dawkę do 10 jednostek, czy to prawidłowo?

Piotr Pilarski

Glukoza na czczo powinna być w ciąży poniżej 92 dlatego wprowadzenie insulinoterapii jest zasadne.

Pozdrawiam.