Cukrzyca a zastosowanie Piperyny forte

Czy mogę zażywać piperyne forte choruje na cukrzycę mam 30 kg nadwagi jestem po zawale mam 65 lat

Redukcja masy ciała jest priorytetem w leczeniu cukrzycy. Niestety większość pacjentów pokłada złudne nadzieje w przeróżnych reklamowanych specyfikach. Proponuję raczej konsultację u doświadczonego dietetyka.

Jednym z powszechnych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej i cukrzycy jest polineuropatia cukrzycowa.
Neuropatia może przebiegać skrycie lub ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Częstość występowania neuropatii cukrzycowej dotyczy do 90% wszystkich chorych na cukrzycę, a około 10% ma kliniczne objawy neuropatii jeszcze przed postawieniem rozpoznania cukrzycy.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli.