Cukrzyca typu 1 a opóźnienie miesiączki

Witam, mam 20 lat i miesiąc temu zdiagnozowano u mnie cukrzycę typu 1 oraz miałam podwyższone TSH. Po wyjściu ze szpitala TSH spadło. Przed wykryciem cukrzycy w około 3 miesiące schudłam około 20-25 kg, ale miesiączkowałam normalnie. Teraz spóźnia mi się miesiączka, czy to normalna reakcja organizmu? Czy cukrzyca i branie insuliny ma na to jakiś wpływ? Dodam, że obecnie ważę 59kg przy wzroście 163cm. Proszę o odpowidź.

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli