Ćwiczenia na odstający brzuch

Mam pytanie, mam na brzuchu niewelką warstwę tłuszczu jak stoję to jest okej ale jak siadam to widac wałeczki. Słyszałam opinię że same cwiczenia typu brzuszki powiększają mase mięśniową ale nie spalają tłuszczu co w efekcie da odstający brzuch. czy sa jakieś cwiczenia?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Kamila Ziemann Dietetyka
60 poziom zaufania

Witam, proszę zwiększyć błonnika w diecie (płatki owsiane, otręby owsiane, chleb razowy, kasze - przede wszystkim jaglana). Z cwiczen polecam szóstkę Weidera. Pozdrawiam, Kamila Ziemann

0

Witam serdecznie,

Po pierwsze to prawidłowa dieta, która stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Ułożenie indywidualnie dostosowanej do Pani potrzeb diety wymaga spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego. Dieta powinna być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Nie może kojarzyć się z głodówka a stać się zdrowym stylem życia.
Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Wykonywanie samych brzuszków wzmocni mięśnie brzucha ale nie spali Pani w ten sposób tkanki tłuszczowej. Zalecam wzbogacić ćwiczenia w treningi cardio. W ten sposób spali Pani więcej kalorii, pobudzi Pani metabolizm i tłuszczyk zacznie się spalać. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe. Przy ćwiczeniach powinna być również zachowana odpowiednia dieta.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

0

Witam! Odpowiednie żywienie + wzrost aktywności przyniosą szybsze i trwalsze efekty. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej. 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji. 2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania. 3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii. 4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami. 5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery. 6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek). 7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego. 8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii). 9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie. 10. Unikaj alkoholu. Zapraszam również na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty