Ćwiczenia po rekonstrukcji ACL

Jestem po rekonstrukcji acl 7 tygodni.Mimo intensywnych ćwiczeń(ćwiczenia w basenie,rowerek,przysiady napinanie mięśni itp) mięśnie nie wyglądają najlepiej(prawie 5 cm.różnicy na obwodzie pomiędzy nogami) W dodatku powiedziano mi żeby nie przesadzać z ćwiczeniami ponieważ do 4 miesiąca jest przeszczep słaby i może się zerwać.Ja nawet jeszcze nie wykonuje ćwiczeń z większym obciążeniem.Jak to jest z tym przeszczepem-rzeczywiście jest jakiś taki moment kryzysowy?czy mogę zwiększać intensywnośc i

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana różnica w obwodzie może być wynikiem nieprawidłowych ćwiczeń. Sugeruję zatem, by o jak ćwiczyć oraz jaka powinna być intensywność ćwiczeń porozmawiała Pani z lekarzem prowadzącym. Tak jak Pani powiedziano, proszę uważać przez pierwsze 4 miesiące, by tyle średnio trwa proces gojenia.