Cykl miesiączkowy i leki hormonalne

Dzien dobry Mam takie pytanie Od 3 do 7 dnia cyklu brałam Amorek Od 9 do 12 dnia cyklu brałam progenowe Dzis jest dzień 18 a ja dostałam plamienia Mam zrobić około 20 dni cylku badanie progestron A od 18 do 25 brac luteinę Czy jak dostałam plamienia to liczyc jako piwrwszy dzień okresu czy normalnie robic 20 dnia cylku badanie I dlaczego tak dziwnie dostałam plamienia Z góry dziekuje za odpowiedz

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna pani, zalecam w pani przypadku udanie się do ginekologa, który stwierdzi dokładnie, który jest dzień cyklu. Natomiast występujące u Pani plamienie nie jest równoznaczne z krwawieniem miesięcznym i trzeba zróżnicować te dwa stany. Pozdrawiam