Pomoc w obliczeniu cyklu miesiączkowego

Witam! Mam pytanie a mianowicie jak to jest z cyklem miesiecznym czy oblicza sie go od pierwszego dnia plamienia/ obfitszego krwaienia az do rozpoczecia pierwszego dnia kolejnej miesiaczki? Ostatnia miesiaczke mialam 2 listopada a wczesniej 9 pazdziernika a jeszcze wczesniej 15 wrzesnia jaka jest dlugosc cyklu? raz mi wychodzi 25 dni raz 24, 26 nie wiem juz sama czy cos jest ie tak? bardzo prosze o odpowiedz

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam za początek cyklu przyjmuje się 1. dzień miesiączki - u niektórych kobiet będzie to plamienie, a u innych krwawienie żywo-czerwoną krwią. Prawidłowy cykl nie musi być regularny co do dnia, przyjmuje się, że powinien on trwać 28 +/- 4 dni, czyli od 24 do 32 dni.