Cysta na jajniku i stosowanie luteiny
Proszę o odpowiedź. Trzeciego dnia cyklu miałam robiony monitoring za pomocą USG. W prawym jajniku lekarz znalazł cystę wielkości 2,5 cm. Dziś (12dc) na badaniu USG jamy brzusznej radiolog zauważył i określił tą cystę na 4,7cm x 3,5 cm. Lekarz ginekolog kazał mi brać luteinę od 16 dnia cyklu i mówił, że cysta powinna zejść sama, ale ja boję się, ponieważ ona jak widać bardzo urosła. Czy mam się denerwować, czy rzeczywiście cysta zniknie sama??

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Istnieje szansa na wchłonięcie się zmiany. Proszę zastosować terapię zalecona przez lekarza. Następnie proszę udać się na wizytę kontrolną celem oceny zmiany.