Czy luteina hamuje owulację?

Witam,Mam cykle 30-dniowe i zazwyczaj owulacje mam od 17-20 dnia cyklu.Staram się o dziecko i lekarz włączył mi luteinę, którą biorę od dwóch miesięcy w trakcie owulacji 10 dni(akurat tak mi wypadały wizyty że była już owulacja).Byłam u lekarza 15-tego dnia cyklu i jeszcze nie było owulacji a lekarz kazał brać już luteinę. Poszłam po tygodniu i nadal owulacji nie ma, niby się zaczyna, pęcherzyki są.Czy to prawda że luteina hamuje owulację?Czy w tym miesiącu mam w ogóle szanse na zajście w ciążę?

Piotr Pilarski

Tak, luteina może zahamować owulację ale nie musi. Dlatego szansa istnieje i warto próbować.

Pozdrawiam.