Dlaczego test owulacyjny mierzący poziom LH po owulacji nadal przez 3 dni był pozytywny?

Witam. Dlaczego test owulacyjny mierzący poziom LH u mnie po owulacji nadal przez 3 dni był pozytywny. Czy przy niepękniętym pęcherzyku Graffa tak się dzieje? Ponieważ w tym miesiącu nie pękł (byłam na monitoringu). Jak leczyć pęcherzyki, które nie pękają? Bardzo proszę o rade, bo lekarz zalecił mi brać luteinę od 12 dnia cyklu, ale wiem, ze progesteron może wstrzymywać owulacje, wiec dlaczego mam brać luteinę jeszcze przed owulacja? Cykle mam 28-29 dniowe.

Niepękający pęcherzy zdarza się okresowo u każdej zdrowej kobiety. Nie rób testów owulacyjnych, bo są mylące i niedokładne. Nie wiem czemu w ogóle masz przepisywaną Luteinę. Nie ma wskazań!