W jakim terminie mogło dojść do zapłodnienia?

Witam. Mam 24 lata, miesiączkuję nieregularnie. Ostatnie miesiączki miewałam co 37, 40, 35 dni. Pierwszy dzień ostatniej miesiączki to 21.12.2017 . Współżyłam 5 stycznia, później codziennie robiłam domowe testy LH z moczu i 9 oraz 10 stycznia wyszły one pozytywne ( później już ich nie robiłam) nie wiem też na ile są one wiarygodne. Współżyłam też 14 stycznia. We wtorek 16 stycznia zrobiłam badanie bhcg które wskazało wynik <1,2 a stężenie progesteronu wynosiło 13,4 . 28 stycznia zrobiłam domowy test ciążowy z moczu, wyszedł pozytywnie. 31 stycznia w badaniu USG wielkość pęcherzyka ciążowego wynosiła 58mm a bhcg 1814 . Wczoraj 14 lutego lekarz potwierdził ciążę, wielkość CRL wynosiła 98mm i była już widoczna akcja serca. Moje pytanie jest takie: Kiedy doszło do zapłodnienia ? Jest to dla mnie szalenie ważna kwestia . Z góry dziękuję za odpowiedź .

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Prawdopodobny termin zajścia w ciążę to okres między 21.12.2017 a początkiem stycznia 2018 (akcja serca płodu widoczna jest od ok. 6 tygodnia ciąży) ale aby się upewnić, to powinna Pani dokładnie o to zapytać lekarza prowadzącego ciążę.