Czy tuż po miesiączce mogło dojść do zapłodnienia?
Witam!
Mam cykle nieregularne, trudno mi określić dni płodne. Dnia 5.10.2008 uprawiałam seks, 16.10-19.10.2008 miałam miesiączkę. Ostatniego dnia miesiączki współżyłam, doszło do pełnego wytrysku. Dnia 9.11 zostałam zgwałcona. 10 dni później zrobiłam test domowy, który wyszedł pozytywny, 22.11 zrobiłam badania krwi, wyszło, że jestem 3-5 tygodni w ciąży.
24.03.2009 z USG wyszło, że minęło 22 dni od OM, a płód ma 21 tyg. i 2 dni. W związku z czym mam pytanie odnośnie do faktu - czy mogło dojść do zapłodnienia w ostatnim dniu miesiączki czy raczej przed? a miesiączka była już krwawieniem występującym w ciąży, czy może doszło do zapłodnienia tego 9.11.
To bardzo dla mnie ważne. Minęło sporo czasu od tamtego wydarzenia, dzieciaczek już duży, a mi wciąż to nie daje spokoju.
Pozdrawiam

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie!
Przy nieregularnych cyklach oraz stosunkach odbytych w krótkim odstępie czasu ciężko jest określić, który stosunek zapłodnił. Z Pani informacji wynika, iż w marcu, według USG, minęło 22 dni od ostatniej miesiączki. Podejrzewamy, że wkradł się błąd.
Przy ustaleniu ojca dziecka pomocne będzie wykonanie testu DNA. Badanie to umożliwia porównanie materiału genetycznego dziecka oraz potencjalnego ojca.