Czy można zajść w ciążę ostatniego dnia miesiączki?

Dnia 16.10-19.10.2008 miałam miesiączkę. Ostatniego dnia miesiączki współżyłam z partnerem bez zabezpieczenia, z pełnym wytryskiem. Cykle bywały różne – 17, 21, 24, 28 ale najczęściej 21 dni.
9.11.2008 również współżyliśmy, ale trwało to zaledwie kilka sekund, magia chwili prysła, bo ktoś nam przerwał. Okres spóźniał mi się, więc zrobiłam test domowy 14.11, który wyszedł negatywny, powtórzony 19.11 wskazywał na ciążę. Z USG robionego 23.03.2009 wychodziło, że od ostatniej miesiączki minęło 22 tyg. 2 dni, a dziecko ma 21 tyg. i jeden dzień (450g). Zastanawia mnie kiedy doszło do zapłodnienia?
Czy można zajść w ciążę ostatniego dnia miesiączki?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Zapłodnienie po stosunku odbytym w ostatnim dniu miesiączki jest możliwe, w uzasadnieniu należy uwzględnić średni czas trwania cyklów i ich nieregularność oraz czas życia plemników w drogach rodnych, który wynosi 3-5 dni.

W opisanej sytuacji wiele wskazuje na taki termin zapłodnienia.

Redakcja abcZdrowie.pl