Cysta na jajniku i wskazania do operacji

mam duza cyste na lewym jajniku.Badanie nie wykazalo komorek rakowych.Jestem po histeroktomii.Zostawiono mi 1 jajnik ze wzgledu na produkcje hormonow.Czy konieczna jest operacja jajnika?Lekarz powiedzial mi ze moj jajnik i tak nie pracuje wiec trzeba go wyrzucic.Mam 50 lat i bedzie to juz moja 6-ta operacja.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. W razie wątpliwości proszę zasięgnąć opinii innego specjalisty podczas bezpośredniej wizyty.