Cysta na jajniku po usunięciu cysty macicy

Witam.W 2012 roku miałam cyste wewnątrz macicy która została usunieta.Ponownie mam cyste ale na lewym jajniku.Moje pytanie z jakiego powodu robią sie cysty?Czy jest to na tle stresu , nieregularnych miesiączek ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Torbiele jajnika zwykle powstają w przypadku gdy wzrastający pęcherzyk jajnikowy nie ulega pęknięciu i nie uwalnia komórki jajowej. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. W opisanej sytuacji warto udać się na wizytę kontrolną do specjalisty ginekologa.