Cysty na jajniku po stosowaniu wkładki Mirena

Witam. Tydzień temu przeszłam kolejne okresowe badanie ginekologiczne(dodam ze badam sie regularnie).1.Badanie usg i mammografia piersi oraz cytologia bardzo dobre,natomiast na lewym jajniku mam dwie cyst(torbiele)55mm.i39mm.scianka cienka w środku plyn( nie krew)lekarz powiedział ze mogła to spowodować wkładka hormonalna Mirena i po 3 miesiącach powinny same zginąć,mam wizytę za 3 miesiące to długi czas.Codziennie o tym myśle boje sie czy nie grozi mi rak jajnika prosze o pomoc.Dziekuje Aneta.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Torbiele są zmianami typu łagodnego. Proszę zastosować się do zaleceń ginekologa oraz udać się na wizytę kontrolną w umówionym terminie.