Przyczyny torbieli

ostatni stosunek był 2 miesiące temu. test - negatywny. dostałam różowe upławy i poszłam do ginekologa. po badaniu usg przezpochwowe wykazało 5cm torbiel. 4 lata temu też miałam tobiel, która pękła - leczono mnie tabletkami antykoncepcyjnymi tak jak i teraz. 1. jakie mogę być późniejsze problemy przez te torbiel? 2. czy to całkowicie wyklucza ciążę pozamaciczną? 3. jakie przyczyny są torbieli?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Torbiel powstaje gdy wzrastający pęcherzyk jajnikowy nie ulega pęknięciu i nie uwalnia komórki jajowej. W następstwie tego staje się coraz większy i przekształca się w torbiel. W celu wykluczenia ciąży pozamacicznej warto oznaczyć poziom betaHCG W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę kontrolną do specjalisty ginekologa.