Cytomegalia i wyniki IgG u miesięcznego dziecka

Witam serdecznie! Mam pytanie. mój synek ma 4tyg. ze względu na krwiaka powstałego przy porodzie zrobiono usg głowy i wykryto dwie małe torbielki, które jak twierdzi radiolog i neurolog powinny się wchłonąć, jednak przy okazji wizyty pani neurog zleciła badanie na cytomegalię. Dziś odebrałam wyniki małego i wyszedł dodatni wynik w klasie IgG - dodatni (44), natomiast w klasie IgM ujemny. Pragnę nadmienić, że ja w ciąży robiłam badania na CMV i wyszły dodatnie w klasie IgG i ujemne w klasie IgM,

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przeciwciała IgG przechodzą przez łożysko - stąd ich obecność u dziecka.