Czarna plama na języku podczas antybiotykoterapii

Witam. Obecnie lecze angine, ktora nawrocila antybiotykiem duracef(cefadroksyl), miesiac temu bralem amoksycyline z kwasem klawul... Zaniedbalem troche regularne branie probiotyku i chyba zlapalem jakas grzybice. Bylem oczywiscie u lekarza, dostalem nystatyne, polewam sobie nia jezyk 4 x dziennie po 1ml od 3 dni. Dzis zauwazylem czarna plame na jezyku. Czy to jest normalne ? Jak moge wspomoc swoje leczenie ? Moze jakas dieta ? Martwi mnie kolor tej plany na jezyku i mam lekko oslabiony smak.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisana zmiana może być spowodowana infekcją grzybiczą. Nie można wykluczyć działań niepożądanych stosowanego leku. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza.