Czarne plamki i uczucie ciała obcego w oku

Witam. Mam czasami takie wrażenie jakby coś chodziło mi po oku nie wiem jak określić to zjawisko lub też mi się zdarza aby latały mi przed oczami takie czarne punkciki. Czym może to byś spowodowane?

Witam.
Taka sytuacja może być związana z tzw. mętami w ciele szklistym , a stan taki może być spowodowany np. skokami ciśnienia ogólnego , nadmierną łamliwością naczyń tętniczych oraz stosowaniem niektórych leków np. rozrzedzających krew.
Pozdrawiam