Czarne skrzepy konsystencji wątróbki

Wiem, że to może dziwne pytanie, ale co oznaczają duże czarne wręcz skrzepy w drugim dniu okresu. Mają konsystencje podobną do wątróbki i są bardzo duże (wielkość kurzego żółtka). W pierwszym dniu okresu miałam ciemną krew, drugiego te skrzepy. Pierwszego dnia pojawiła się też wysoka gorączka. Czy to mogą być konsekwencje stresu? Czy takie skrzepy bywają niebezpieczne? Dodam, że miesiączkuje 6 lat, czasem pojawiały się małe skrzepki, ale w tym miesiącu brałam tabletkę "72h po", okres spóźnił się dwa tygodnie a teraz te skrzepy. Co mi jest?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Skrzepy przypominające wątrobę w krwi miesiączkowej nie są stanem fizjologicznym (prawidłowym) i mogą towarzyszyć rożnym schorzeniom. Jeśli ten objaw pojawił się po raz pierwszy po zażyciu tabletki "72h po", to można wnioskować, że jest on spowodowany tym lekiem. Niepokoić należałoby się, gdyby sytuacja powtórzyła się podczas następnej miesiączki. Jednak oczywiście jeśli czuje się Pani bardzo zaniepokojona swoim stanem zdrowia, proszę zgłosić się do lekarza, zwłaszcza, jeśli podwyższona temperatura utrzymuje się.
Pozdrawiam!