Czarny pieprzyk na stopie a ryzyko czerniaka

Jaka jest szansa ze to nie czerniak? Mam 20 lat. Czarny wypukly pieprzyk na stopie 6 mm, czesto o niego zahaczam. A tydzien temu pewne panie wpadly na mnie i szpilkami mi go zgniotly. Od tamtego czasu zle sie czuje. Ledwo by mi sie oderwal bo przykleil sie do rajstop z krwia i plynem. Boli swedzi mnie cala stopa a pieprzyk jasnieje i ma biale kropki. Na dermatoskopi nic nie bylo widac. A do chirurga troche musze sobie poczekac. Czy bedzie dobrze ze mna? Nie wiem co robic.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez bezpośredniego badania trudno ocenić jaki może być charakter zmiany, ale z opisu sądzę że ryzyko czerniaka jest niewielkie. Myślę że obecny stan spowodowany jest zakażeniem zmiany na skutek uszkodzenia skóry. Proszę udać się do lekarza (nawet rodzinnego) aby zobaczył tę zmianę.