Czarny zębodół po wyrwaniu górnej siódemki

Wczoraj miałam wyrywaną górną siódemkę z którą miałam problemy - opuchlizny i zapalenie okostnej. Teraz mam wrażenie, że nie wytworzył mi się skrzep - chyba ze bardzo głęboko i nie mogę go zobaczyć ani wyczuć. Widac tylko że zębodół jest czarny. Niczym nie płukałam i bardzo uważam, póki co nie boli tylko jest spora opuchlizna. Mój dentysta już w tym tygodniu nie przyjmuje i nie chcę siać paniki na pogotowiu póki nie boli, ale boję się że wytworzy mi się suchy zębodół.Czy możliwe że wszystko ok?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

niestety aby mieć pewność najlepiej udać się do stomatologa na wizytę kontrolną
- jeśli dolegliwości bólowe maleją to wszystko jest ok, choć do 3 dnia po ekstrakcj,i nawet przy prawidłowym gojeniu, mogą narastać
pozdrawiam
lek., lek.stom., Bogdan Jaremczuk

Przy stanie przed usunięciem zęba, o którym Pani pisze, bardzo możliwe jest, że dolegliwości będą się utrzymywać jeszcze przez kilka dni. Choć od mniej więcej 3 doby powinny zacząć maleć.
Gdyby tak się nie stało, proszę po weekendzie odwiedzić lekarza przeprowadzającego zabieg.