Czas hospitalizacji po usunięciu drenu Kehra

Jak długo trwa pobyt w szpitalu po wyjęciu drenu Kehra ?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani,
Po usunięciu drenu Kehra, w jego miejsce zakłada sie na dobę cienki drenik. Ten drenik, zależnie od wydzielania usuwa się najczęściej w dniu następnym. Sumaryczna hospitalizacja to około 2 dni.
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski

Witam!
Czas pobytu pacjenta po usunięciu drenu Khera uzależniony jest od ilości i czasu wypływu żółci z otworu po drenie. Zazwyczaj nie trwa to dłużej niż 1-2 dni. Zależne jest również od powodu dla którego był założony. Jeżeli nie są planowane dodatkowe badania czy inne czynności lecznicze, to po tym czasie pacjent może być wypisany do domu. Pozdrawiam