Czas i sposób działania tabletek antykoncepcyjnych

Zaczełam zazywac tabletki anty od tygodnia,chciałam zapytac od kiedy zaczynają działac? tzn od jakiego momętu moge kochac sie bez dodatkowych zabezpieczen?i czy przez cały okres regularnego zazywania jestem bezpłodna czy sa jakies dni w których ciaza jest mozliwa?

Elżbieta Rhone

Witam,
od chwili kiedy zaczęła Pani przyjmować tabletki jest Pani zabezpieczona przed ciążą (nie są potrzebne żadne dodatkowe zabezpieczenia od dnia przyjęcia pierwszej tabletki).

Aleksander Ropielewski

Przy regularnym przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych jest Pani zabezpieczona już od pierwszego dnia ich stosowania do czasu przerwania terapii. Może Pani zrezygnować z innych form antykoncepcji.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski