Czas noszenia gipsu przy złamaniu ręki

Jak długo trzeba mieć rękę w gipsie w przypadku zwykłego złamania?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie ma uniwersalnej odpowiedzi na zadane przez Pana pytanie. Wszystko zależy bowiem od tego która kość została złamana, w którym miejscu, w jaki sposób, jakie jest tempo zrastania, itd. Okres ten może jednak wynosić od 2-3 tygodni do nawet kilkunastu.