Czemu boli mnie pierś?

Witam,

jestem przerażona. Mam 21 lat, 8 miesięcy temu urodziłam synka, nie karmiłam go, bo przez całą ciążę musiałam brać D**** 3*1, potem zasuszałam pokarm. Od 2 tygodni zauważyłam, że lewa pierś różni się od prawej budową i wielkością, a najgorsze, że nie wyczułam guzka ale okropny ból w lewej piersi, jakby pieczenie. Gdy jestem wyprostowana boli trochę, a gdy pierś tak jakby wisiała np. gdy leżę na lewym boku podparta ból jest nie do wytrzymania, tak jakby promieniował. Zaczyna się od piersi koło pachy skończywszy na górze. Dodam, że nie mam miesiączki 4 miesiąc. Zawsze miałam nieregularne, teraz dostałam leki na wywołanie. Co mam robić, co mi może być i gdzie mam się udać?

Dzień dobry!

Ból może być spowodowany stanem zapalnym w piersi. Najlepiej udać się do ginekologa lub do poradni sutka. Być może niezbędne będzie wykonanie badania USG piersi, by wykluczyć inne przyczyny.

Z poważaniem