Czernienie palca pod złotym pierścionkiem w ciąży

witam jestem prawie w trzecim miesiacu w ciazy nosze od pieciu miesiecy zloty pierscionek i od dwoch dni czarnieje mi palec pod nim . Co to moze oznaczac ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na skutek obrzęku dłoni, który może pojawić się w ciąży mogło dojść do ucisku skóry palca czego skutkiem jest martwica. Proszę zaprzestać noszenia pierścionka oraz udać się na wizytę do lekarza, który oceni konieczność interwencji.