Co oznacza silne swędzenie palców?

Dzień dobry 2 lata temu pojawiło się silne swędzenie palca a raczej "kości" Na początku myślałam że to od nowego pierścionka ale po zaprzestaniu noszenia problem wciąż powraca I znika, następnie pojawił się mały guzek na boku palca po czym samoistnie zniknął po tygodniu. Na lewej ręce zaczął także swędzieć palec wskazujący po czym po 2 tygodniu przestało I się nie powtórzyło. Problem siedzenia występuje tylko na prawej ręce palec środkowy I serdeczny. Żadnych zaczerwień ani suchej skóry. Mam hashimoto Niedoczynność tarczycy I endometriozę autoimunologiczne choroby. Lekarz nie ma pojęcia co to może być

Dzień dobry Pani,

Opisany przez Panią przypadek radziłabym mimo wszystko skonsultować z lekarzem dermatologiem i endokrynologiem. Z pewnością zostaną wykonane dodatkowe badania w celu ustalenia przyczyny swędzenia.

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz