Czerwona i łuszcząca się skóra

Witam, ojciec mojego dziecka ma ogromne problemy ze skórą. Wpierw wokół oczu pojawiły się zaczerwienienia i łuszcząca się skóra. To znikło ale za to skóra łuszczy się mu okropnie na rękach, od pępka w dół natomiast skóra zmieniła kolor na ognistą czerwień. Cały pas czerwieni. Niestety, były partner mało mówi ale wiem, że też czasem towarzyszy temu biegunka. Skóra się sypie na podłogę. Nie wiem jak z resztą ciała. Boję się o dziecko, z którym ma kontakt. Czy to nie zaraźliwe?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn tego typu objawów może być bardzo dużo, natomiast aby stwierdzić zaraźliwość należy najpierw postawić choć wstępne rozpoznanie. Proponuję, aby Pani partner zgłosił się do dermatologa. Być może konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.