Czerwona, jednolita plama po kleszczu

Witam, w piątek zauważyłam na nodze kleszcza, który po chwili odpadł i na nodze został tylko maleńki czerwony ślad. Po czterech dniach na przedramieniu ręki w miejscu zgięcia łokciowego pojawiła sie spora czerwona plama. Nie swędzi, nie jest wyczuwalna pod palcami. Dodam ze plama pojawiła sie po przeciwnej stronie niz zauważony cztery dni temu kleszcz. Plama ma jednolity czerwony kolor czy moze to świadczyć o zakażeniu bareliozą? Jakie działania podjąć dalej?

To wygląda na rumień wędrujący - dowód na rozsiew boreliozy. ilads rekomenduje 6 tyg antybiotykoterapii. Zakaznicy 2-3 tyg