Czerwona plama na linii podniebienia po zażywaniu środków przeciwbólowych

Witam! $ miesiace temu bralam bardzo duzo srodkow przeciwbolowych... na podniebieniu twardym zrobila mi sie czerwona plama , dokladnie na linii podniebienia. Czasem boli a czasem szczypie...w dodatku mam jakby podraznione gardlo. Niewiem co robic..lekarz powiedzial ze to nic niepokojacego i ze mam kupic chlorochinaldin. Lecz to nie pomaga...owszem zmiana troszke jakby zbladla ale jest nadal bol gardla,,,prosze o pomoc!

Witam! Nie wiem z jakiego powodu przyjmowała Pani leki przeciwbólowe, ale ich przewlekłe stosowanie może doprowadzić do znacznego osłabienia organizmu. Zmiana na podniebieniu może być wynikiem przewlekającej się infekcji wirusowej i o ile nie powoduje objawów w postaci gorączki, bólu podczas połykania czy białego wysięku na migdałkach nie ma powodów do niepokoju. Oprócz chlorochinaldinu można stosować odkażające płukanki do jamy ustnej (np. wyciąg z szałwii).