Czerwona zmiana w obrębie pośladka

Zrobiło mi się coś na pośladku. To nie torbiel pilonidalna. Na początku zrobiło się małe zgrubienie i zaczęło się stopniowo powiększać. Powoli zaczęło dochodzić do tego zaczerwienienie. Objaw tego był taki że jak siadałem to bolało. Zmniejsza się to i zwiększa. Byłem z tym u chirurga i powiedział zeby stosować octenisept do tego dał antybiotyk na 5 dni. Trochę pomogło ale nie do końca bo nadal to jest. Stosowałem dodatkowo oxycort, triderm. Lekarz ogólny przepisał maść Sandoz. Co to jest?

Bez bezpośredniego badania trudno mi określić. Jeśli zmiana guzowata lokalizuje się okolicach odbytu to może być formujący się ropień okołoodbytowy, a jeśli poza tą lokalizacją być może skoro to nie jet torbiel pilonidalna to np. kaszak obecnie w stanie zapalnym. Leczeniem powinien zająć się chirurg.

Nie jestem niestety w stanie rozpoznać choroby na odległość!!!- przykro mi - przepraszam!!! Proponuję udać się do innego chirurga!!! zż