Guz podskórny na pośladku a torbiel

Od kilku dni, mam dziwną kulkę pod skórą, na lewym pośladku i zaczęło mnie to boleć przy chodzeniu. Nie wiem co to jest Ale strasznie mnie to denerwuje! Czy to torbiel? Czy coś innego? to jest dosyć spore nawet nie wiem od kiedy to mam;/ mam 20lat i nigdy takiego czegoś nie miałem

Lek. Marta Gryszkiewicz

To może być torbiel pilonidalna lub np. ropień okołoodbytniczy. Ciężko jednak wykluczyć inne warianty na podstawie samego opisu.
Wskazana jest konsultacja u lekarza chirurga w rejonie.
Nie należy zwlekać z wizytą, gdyż pojawiający się ból świadczy najprawdopodobniej o rozwijającym się stanie zapalnym, który wymaga leczenia.