Czerwone, bolące wybrzuszenie przy paznokciu

Witam, Na dużym palcu u stopy, przy prawej stronie paznokcia pojawiło mi się czerwone, bolące wybrzuszenie, spod którego wydobywa się przy ucisku biała ropa. Jak mogę temu zaradzić? Czy mam to przeciąć?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wskazany jest kontakt z lekarzem i ocena zmiany pod kątem nacięcia, leczenia antybiotykami i ew. stosowania wyłącznie ciepłych okładów. Prawdopodobnie jest to zanokcica - choroba niewłaściwie leczona może doprowadzić do rozszerzenia infekcji.