Czerwone i drobne plamki na rękach

Witam od jakiegoś czasu na rękach w okolicach kostek aż do kciuka pojawiaja mi sie czerwone drobne plamki/kropki (nie chrostki ) skóra jest sucha. Czesto pojawia sie to po umyciu rąk nawet w samej wodzie. Czasem szczypią te miejsca, po posmarowaniu kremem szczypią jeszcze bardziej po chwili mija i pojawia się znowu za kilka dni. Proszę o jakaś podpowiedz co z tym robić, czy iść do lekarza? ale jak tu trafić na chwile kiedy beda one na moich dłoniach ? pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Nawet jeśli nie będzie zmian to lekarz zadając pytania będzie mógł znaleźć ewentualną przyczynę.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.