Czerwone i małe krostki z białym czubkiem na nogach

Od 3 lat wyskakują mi na nogach w szczególności na udach i pośladkach czerwone małe krostki z białym czubkiem przy naciśnięciu lekko kłują, po 3-4 dni same znikają i po nich tworzy się tak jakby siniak. Co to jest?

Zgadzam się z koleżankami .Przedstawione przez Panią zmiany skórne prawdopodobnie są efektem zapalenia mieszków włosowych.Wykwity te mogą być zlokalizowane na całym ciele, jednak najczęściej obserwuje się je na twarzy, owłosionej skórze głowy, pachach, pośladkach i okolicy łonowej. Mogą wystąpić także na ramionach, udach czy łydkach.
Zwykle pojawią się po goleniu czy po depilacji. Mogą mieć podłoże infekcyjne(np.bakteryjne) i nieinfekcyjne ( np polekowe ,czy posłoneczne).
Proszę udać się do dermatologa aby ustalić przyczynę i zastosować skuteczne leczenie,
pozdrawiam,
Katarzyna Mudel