Czerwone i niegojące się plamy na skórze

Na obydwu nogach powyżej kostki mam 4 duże ok 4-5 cm średnicy czerwone niegojące się plamy na skórze, które pokrywają sie strupami odpadającymi po pewnym czasie i narastają nowe. Początkowy były 2 takie plamy a teraz pojawiają sie nowe nad kostkami oraz pojawiają się w okolicy kolan. Mieszkam w Busku-Zdroju i mam pytanie gdzie mogę wykonać dogłębne badania laboratoryjne w celu ustalenia choroby. Łączę pozdrowienia

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Przed wykonaniem badań warto, aby zmiany na skórze obejrzał lekarz. Być może wykonywanie dodatkowych badań laboratoryjnych w tym przypadku nie będzie zasadne. Zalecam konsultację u lekarza rodzinnego. Być może wskazana będzie również konsultacja u dermatologa.