Czerwone i swędzące plamki na nogach po zastosowaniu antybiotyku na infekcję nogi

Dzien dobry. Moj problem zaczął sie od stlwestra. Obtarl mbie but . Po tygodniu dostalam zapalenia tzn infekcja tak to wytlymaczyl lekarz. Dostalam antybiotyk i do uatny i zawnwtrzny. Po nie calym tygodniu bedac w pracy pojawily mi sie czerwone nie swedzonce plamki na calych nogach jakby tego bylo malo to puchna mi kolana ,stopy bola od chodzenia. Jestem w angli tutejszi lekarze nie wiedza jaka jest przyczyna tego stanu. Dodam ze jestem alergikiem i mam astme. Prosze o pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości ocenić opisanych zmian, co właściwie wyklucza możliwość postawienia jakiejkolwiek diagnozy. Mówiąc ogólnie opisane zmiany mogą mieć podłoże zarówno infekcyjne, alergiczne jak i zapalne. Zmiany koniecznie powinien ocenić doświadczony dermatolog!