Czerwone kropki a podwyższone próby wątrobowe

Mam czerwone kropki na rekach dekolcie i brzuchu od pewnego czasu, mam rowniez podwyzszone proby watobowe. Czy to ma jakis zwiazek?

Witam! Wysypka na skórze może być wynikiem zwykłej reakcji alergicznej. Może jednak świadczyć również o zaburzeniach krzepnięcia krwi pojawiających się w przypadku dysfunkcji wątroby. Myślę że w tej sytuacji warto wykonać dodatkowe badania (pełna morfologia, układ krzepnięcia, usg jamy brzusznej) i ustalić co dokładnie jest przyczyną wymienionych objawów.