Czerwone kropki na skórze nogi po masażu bańką chińską

Po masażu bańką chińską zauważyłam na lewej nocy (z tyłu nad kolanem do prawie połowy uda) wysyp małych czerwonych kropek, czy moze to być skaza krwotoczna? Przyznaję, że w pewnym momencie trochę zbyt mocno przyssałam bańkę i potem miałam czerwone nogi, ale tylko w tym jednym miejscu wystąpiła ta "wysypka". Czy to zniknie?

Witam, rozumiem że sama sobie Pani ten zabieg wykonała? Najprawdopodobniej zbyt intensywnie był zabieg wykonany do 2-3 tygodni kropki powinny zniknąć same, jesli cokolwiek Panią niepokoi , należy udać się do dermatologa. Takie masaże mogą wykonywać tylko i wyłącznie osoby po odpowiednim szkoleniu.

Przy zbyt mocnym wykonaniu baniek powstają małe wynaczynienia naczyń krwionośnych. To oczywiście powinno się dość szybko zagoić. Na przyszłość zabieg powinien być wykonany lżej.

Dzień dobry,

Czerwone kropki są reakcją skóry na nieprawidłowo wykonany masaż bańką chińską. Proszę pamiętać, że zbyt mocne przyssanie bańki powoduje uszkodzenie naczyń oraz wypływ krwi tzw. krwiaki, z tego też względu taki masaż powinna wykonywać tylko osoba posiadająca odpowiedni kurs. Źle wykonany masaż bańką chińską nie tylko nie pomoże ale spowoduje wiele szkód.

Pozdrawiam serdecznie.