Czerwone kropki na skórze twarzy 3-miesięcznego dziecka

Witam. Kilka dni temu na buźce obok oczka mojego 3 miesięcznego dziecka pojawiła sie czerwona kropka. Nie jest to krosta lecz płaski niewystajacy bardzo czerwony punkt ... Jakby wylans krew pod skóra. Taka sama zauważyłam na czole. Po kilku dniach widzę kolejna taka sama rownież na czole. Mija kilka dni a one ani nie znikają ani sie nie powiększają jednak chyba ich przybywa. Jest ich 3 co robić ? Czekać czy udać sie do lekarza ? Czy moze byc to Odra ospa lub rozyczka ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Na podstawie opisu zmian nie można rozpoznać ani wykluczyć obecności jakiejkolwiek choroby zakaźnej. Dziecko powinien w tej sytuacji zbadać pediatra, choć w pierwszej kolejności sugeruję wziąć pod uwagę możliwość (zwłaszcza w obecnym okresie) ukłucia przez komara.