Co mogą oznaczać te plamki na skórze u dziecka?

Witam! Córka - 11 miesięcy, od kilku dni ma czerwone plamki, które przypominają ukąszenia komara. Najpierw kilka na nodze, potem na brodzie, a teraz na wewnetrznej części raczki, blisko nadgarstk i tu jest ich najwięcej w jednym skupisku ok 6 krost. Ponad to dziś w nocy miała stan podgorączkowy 37,1.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wystąpienie stanu podgorączkowego u dziecka może wskazywać na charakter infekcyjny wysypki. Może to być infekcja wirusowa lub bakteryjna. Niektóre z nich są typowe dla małych dzieci i nie wymagają szczególnych zabiegów (jak np. tzw. trzydniówka), inne zdecydowanie są wskazaniem do konsultacji lekarskich (płonica, odra, różyczka).

Dlatego też sugeruję, by zgłosiła się Pani do pediatry – ponieważ plamki utrzymują się od dłuższego czasu, a dodatkowo wspomina Pani o podwyższonej temperaturze ciała, to zdecydowanie warto, by lekarz obejrzał zmiany i zbadał córkę.

Więcej o chorobach zakaźnych u małych dzieci w naszych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-wysypkowe-u-dzieci oraz tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/grypa-bostonska-czy-choroba-bostonska-co-to-za-choroba.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.