Co oznacza taka plamka na skórze u niemowlęcia?

Chropowata plamka na plecach pokryta meszkiem (włoskami) raczej w kolorze skóry, choć przy zimnie zmienia trochę kolor. Wygląda jakby to była gęsią skórka . Zauważyłam u miesięcznego dziecka nie wiem czy ma to od urodzenia. Co to może być ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

bardzo możliwe, że plamka, o której Pani wspomina to po prostu znamię. Wyróżnić możemy znamiona naczyniowe oraz barwnikowe. Bardzo często zmiany te są wrodzone lub pojawiają się w pierwszych miesiącach życia dziecka.

Brązowe znamię pokryte włoskami może być tzw. "myszką". Dobrze jednak, żeby tę zmianę zobaczył lekarz, najlepiej dermatolog dziecięcy, który po obejrzeniu skóry dziecka będzie mógł powiedzieć coś więcej. Specjalista zdecyduje również, jakie będzie dalsze postępowanie i podejmie decyzję, czy zmianę należy usunąć.

Zachęcamy więc do zapisania się na konsultację dermatologiczną.

O tym, czy znamiona u dzieci mogą być niebezpieczne przeczytać można w naszym artykule, który znajduje się pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/znamiona-u-niemowlat-czy-moga-byc-niebezpieczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.