Co robić z tą krostką na skórze?

Dzień dobry, Od jakiegoś roku mam na policzku niewielką krostkę w szaroniebieskim kolorze. Nie boli mnie ona, nie swędzi, nie powoduje żadnych innych objawów, ani też nie zmienia wyglądu. Co to może być, czy powinnam skonsultować się z lekarzem w tej sprawie? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

każdą zmianę, która budzi niepokój warto skonsultować z lekarzem. W tym przypadku należałoby udać się na wizytę do lekarza rodzinnego lub dermatologa, ponieważ z przesłanego przez Panią opisu ciężko jednoznacznie wywnioskować, co mogło być powodem pojawienia się takiej zmiany na policzku.

Być może jest to znamię błękitne, które przybiera barwę od jasnoniebieskiej aż do czarnej i umiejscowione są zazwyczaj na twarzy. Podczas konsultacji dermatologicznej, po przeprowadzeniu badania dermoskopowego lekarz podejmie decyzję czy koniecznie będzie usunięcie takiego znamienia. Sam zabieg jest szybki i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Niektórzy pacjenci decydują się na usunięcie znamienia ze względów estetycznych.

Więcej na temat znamion może Pani przeczytać na naszym portalu:

https://portal.abczdrowie.pl/znamiona

Warto również zapoznać się z odpowiedziami specjalistów na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/drobne-krostki-na-policzku

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzaca-krosta-na-policzku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.